Więcej o:

WebWave dla zaawansowanych

Nie każdy użytkownik potrzebuje skomplikowanego sklepu internetowego żeby przyjmować płatności od swoich klientów. Korzystając z WebWave - aplikacji do tworzenia stron www bez kodowania - możesz w bardzo łatwy sposób podpiąć tzw. 'linki płatnicze' do swojej strony, korzystając z usług naszego partnera - Paylane.

 

Co to są linki płatnicze?

 

Linki płatnicze to funkcjonalność umożliwiająca wygenerowanie jednorazowego lub wielorazowego linka do płatności. Link taki prowadzi bezpośrednio do spersonalizowanego formularza płatniczego. Można określić takie parametry jak: kwota, waluta, język, data ważności (od, do), link zwrotny, dane klienta czy parametr identyfikujący transakcję. Oznacza to po prostu, że można wygenerować link z konkretną ceną, podpiąć go do swojej strony stworzonej w WebWave i pobierać płatności od swoich klientów.

 

Założenie konta w PayLane

 

W pierwszej kolejności przejdź na stronę PayLane, kliknij 'wypróbuj', podaj nazwę użytkownika i adres e-mail. Na Twoją skrzynkę przyjdzie informacja o utworzeniu konta wraz z hasłem do niego. Użyj hasła i zaloguj się do PayLane.

 

Dla wygody zmień język na Polski po czym kliknij w przycisk 'aktywuj konto'. Postępuj zgodnie z instrukcjami dokańczając konfigurację swojego konta. Jeśli masz tu jakieś problemy to skontaktuj się z pomocą PayLane. Pamiętaj również o zniżce, którą oferujemy naszym użytkownikom korzystającym z pakietów premium. Szczegóły na jej temat znajdziesz na podstronie Benefity.

 

 

Wygenerowanie linka płatniczego

 

Kliknij w przycisk 'linki płatnicze' po lewej stronie w panelu PayLane.

 

 

Następnie kliknij w opcję 'dodaj nowy' po prawej stronie panelu PayLane.

 

 

Znajdujesz się teraz w panelu tworzenia linka płatniczego, wypełnij po kolei pola, które potrzebujesz. Poniżej znajdziesz opis poszczególnych pól.

 

Ustawienia podstawowe

 

Ustawisz tu podstawowe paramety, niezbędne do wygenerowania linka płatniczego.

 

Kwota

Czyli całościowa kwota jaką klient ma zapłacić. Po kliknięciu w wygenerowany link płatniczy klient zostanie przekierowany na stronę płatności z taką właśnie kwotą jak tu ustawisz.

 

Na prawo od kwoty możesz wybrać walutę, w której ma być przyjęta płatność.

 

Nazwa

Nazwy linków widoczne są tylko na liście linków w Panelu PayLane. Służą do ułatwienia identyfikacji linka płatniczego i nawigacji wśród wielu pozycji.

 

Opis transakcji

Opis transakcji to pole, jakie klienci będą widzieli na formularzu płatniczym. Wskaż tutaj jasno co jest przedmiotem transakcji.

 

Język

W tym polu wybierasz w jakim języku ma się wyświetlić strona po kliknięciu w link płatniczy. Najlepiej zostawić ustawienie 'domyślny' wtedy język tej strony dostosuje się do języka z jakiego korzysta użytkownik w swojej przeglądarce internetowej.

 

 

Ustawienia zaawansowane

 

Tutaj możesz ustawić zaawansowane opcje swojego linka płatniczego. Dzięki nim będziesz w stanie m.in. zidentyfikować płacących użytkowników. 

 

Link Zwrotny

 

Adres strony, na którą klient zostanie przekierowany po dokonaniu płatności, np. http://mojastrona.pl/dziekujemy. Podczas przekierowania zostanie przekazanych kilka parametrów. Lista wszystkich parametrów dostępna jest pod adresem http://devzone.paylane.com/secure-form-guide/implementation w sekcji Response.

 

Identyfikator transakcji

 

Identyfikator transakcji jest parametrem po którym będzie można zidentyfikować transakcję/płatnika. Po dokonanej płatności, klient zostanie przekierowany na adres podany w polu link zwrotny. Identyfikator transakcji zostanie przekazany w parametrze description.
W Panelu PayLane identyfikator transakcji będzie widoczny w szczegółach transakcji jako Opis produktu. Identyfikator może zawierać tylko litery, cyfry oraz myślniki.
 

  • Dynamiczny - wybranie tej opcji umożliwia dopisywanie do linka płatniczego po przecinku własnego parametru. Można dopisać tylko jeden identyfikator transakcji (ale może być dla każdego linku inny).
  • Statyczny - wybranie tej opcji umożliwia zdefiniowanie stałego identyfikatora transakcji, wpisz go po prostu w okienku pod spodem.

 

Okres ważności

Zaznaczenie tego pola pozwala na określenie zakresu dat, w jakim link będzie aktywny.

 

Wielokrotnego użytku

tego pola oznacza, że stworzony link będzie wielokrotnego użytku. Niezaznaczenie tej opcji spowoduje, że powstanie link, z którego skorzystać będzie można tylko raz.

 

 

 

Ustawienia personalizacji

 

W tej sekcji możesz spersonalizować link dla konkretnego klienta podając wszystkie jego dane. Dzięki temu po kliknięciu formularz będzie wypełniony i klient nie będzie musiał tracić czasu na wpisywanie swoich danych ręcznie.

 

Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól kliknij w przycisk 'zapisz'.

 

 

Gratulacje! Udało się Tobie wygenerować link płatniczy. Skopiuj go do schowka po prostu klikając w niego na liście linków płatniczych. Teraz wystarczy tylko dodać go do swojej strony stworzonej w WebWave i odbierać płatności od klientów. Jeśli nie wiesz jak dodawać linki do swojej strony to przeczytaj nasz poradnik na temat przycisków. Link możesz dodać również w elemencie tekstowym (instrukcja, punkt 9) albo w każdym innym elemencie jak np. obraz, ustawiając go odpowiedni w sekcji 'Link' w dolnym panelu edycji po zaznaczeniu takiego elementu.

 

Najlepszy efekt uzyskasz podłączając taki link do przycisku na ładnie zaprojektowanej stronie w WebWave - aplikacji do tworzenia stron www bez kodowania. Efekt może wyglądać np. tak:

 

 

Po kliknięciu w przycisk z linkiem płatniczym użytkownik zostanie przekierowany do panelu płatności PayLane gdzie znajdzie bardzo wiele różnych opcji dokonania zapłaty:

 

jak stworzyć stronę internetową dla zaawansowanych
Pozostałe artykuły
Pozostałe artykuły

Pobieraj płatności od swoich klientów

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave CMS

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze WebWave CMS - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS
  Spis treści
  Spis treści
Podstawy WebWave
Podstawy WebWave
Narzędzia WebWave
Narzędzia WebWave
Pozycjonowanie i SEO
Pozycjonowanie i SEO
Artykuły
Artykuły
Zarządzanie treścią - CMS
Zarządzanie treścią - CMS
Tutoriale Video
Tutoriale Video
Zaawansowane triki
Zaawansowane triki
Wersja mobilna strony
Wersja mobilna strony
Marketing internetowy
Marketing internetowy
Konto Agency
Konto Agency
RWD
RWD
Domena i email
Domena i email
Administracja
Administracja
Dodaj kod do strony www
Dodaj kod do strony www
  Spis treści
  Spis treści
WebWave CMS - logo
Zarejestruj
Zarejestruj
Zaloguj
Zaloguj