Narzędzia do tworzenia stron internetowych w kreatorze stron www WebWave CMS

kreatorze stron www WebWave element "Formularz" umożliwia nawiązanie z użytkownikami strony www kontaktu poprzez zadanie im pytania, albo poproszenie o wypełnienie odpowiednich pól i wysłaniu odpowiedzi na wskazany adres email.

 

Dodanie formularza do strony

Ustawienia formularza

 

Edycja formularza

 

Edycja wiadomości email wysyłanej z formularza

 

Zmiana wyglądu formularza

 

Przydatne informacje

 

FAQ

 

 

Dodanie formularza do strony www

 

W kreatorze stron www WebWave formularz można dodać z paska narzędzi po lewej stronie edytora. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk lub przeciągnąć go na stronę.

 

 

Nowo dodany na stronie www formularz ma domyślnie dwa pola. Pierwsze służy do podania adresu email, a drugie do wpisania treści wiadomości. Przycisk wyślij wysyła wypełnioną treść formularza na wskazany adres email.

 

 

Ustawienia Formularza

 

Po zaznaczeniu formularza w panelu dolnym można wybrać następujące opcje:

 

Stany przycisku "wyślij"

Stany przycisku "wyślij" określają wygląd przycisku w sytuacji, gdy użytkownik wciśnie ten przycisk.  Po kliknięciu przycisk zmienia swój stan na kilka sekund, aby później powrócić do stanu normalnego. Dostępne stany to:

Normalny - wygląd przycisku, zanim użytkownik wyśle formularz.

Po najechaniu - wygląd przycisku, gdy użytkownik najedzie na niego kursorem myszy.

Po wysłaniu - wygląd przycisku, gdy użytkownik kliknie przycisk wysyłania i formularz zostanie wysłany. W tym stanie zmieniać można przede wszystkim treść napisu, który pojawia się zamiast przycisku wyślij.

Na błędzie - wygląd formularza, gdy użytkownik kliknie guzik wysyłania, jednak w podanych przez niego danych są błędy. Np. w sytuacji, gdy wypełnienie danego pola jest wymagane, a użytkownik nic w tym polu nie wpisał. W tym stanie należy przede wszystkim zmienić treść napisu pojawiającego się zamiast przycisku "wyślij".

 

Odstępy

Odstępy pionowe w pikselach pomiędzy poszczególnymi rzędami formularza

 

Etykiety

Położenie etykiety pola w stosunku do tego pola

 

 

Edycja formularza

Aby przejść do edycji formularza, należy kliknąć ikonę "edytuj" w rogu elementu:

 

 

Dodanie pól do formularza

Aby dodać pola do formularza, wypełnij okno "dodaj pole do formularza" podając etykietę danego pola, zaznaczając, czy wypełnienie tego pola jest obowiązkowe oraz wybierając rodzaj tego pola. Następnie kliknij przycisk "dodaj":

 

 

Usunięcie pól z formularza

Aby usunąć pole z formularza, rozwiń jego szczegóły klikając w strzałkę i kliknij przycisk "usuń z formularza". Możesz też po prostu złapać wybrane pole, przeciągnąć je poza okno i tam upuścić:

 

 

Zmiana kolejności pól formularza

Aby zmienić kolejność pól formularza, po prostu złap wybrane pole i przeciągnij je w to miejsce, w którym ma się pojawić w Twoim formularzu

 

 

Edycja pól formularza

Aby edytować pole formularza, należy rozwinąć szczegóły tego pola. Można tam edytować następujące dane:

Etykieta - opis, który pokazuje się koło pola formularza.

Placeholder - napis, który domyślnie pokazuje się w polu formularza, gdy pole to jest niewypełnione. Wpisanie choćby jednego znaku w pole powoduje zniknięcie placeholdera.

Wymagane - czy wypełnienie pola jest wymagane, czy nie.

 

Etykietę oraz placeholder formularza można również edytować, klikając je dwa razy na formularzu i wpisując odpowiednie dane:

 

 

Edycja wiadomości email wysyłanej z formularza

 

Aby w kreatorze stron www WebWave przejść do edycji formularza, należy kliknąć ikonę "edytuj" w rogu elementu:

 

Ustawienie tytułu wysyłanego maila

Tytuł maila wysyłanego z formularza można ustawić w oknie "ustawienia e-mail" po prawej stronie edycji formularza:

 

 

 

Ustawienie nadawcy wysyłanego email

Nadawca email to osoba, która w skrzynce email pokaże się jako ta, która wysłała wiadomość oraz do której automatycznie wysyłana będzie odpowiedź na ten email. Nadawcę emaila wysyłanego z formularza można ustawić w oknie "ustawienia e-mail" po prawej stronie edycji formularza. To pole może pozostać puste, wtedy nadawcą email domyślnie będzie webwave@webwavecms.com.

 

 

 

Ustawienie odbiorców wiadomości wysyłanej z formularza

Odbiorcy formularza to osoby, które otrzymają wiadomość email w przypadku, gdy ktoś wypełni i wyśle formularz. Można tutaj podać więcej niż jeden adres email, ale każdy należy podać w nowej linii. Odbiorców formularza również ustawiamy w oknie "ustawienia e-mail" po prawej stronie edycji formularza:

 

 

 

 

Zmiana wyglądu formularza

 

 

Zmiana wyglądu etykiet

Aby nadać etykietom odpowiedni styl, kliknij dwukrotnie jedną z nich. Wszystkie etykiety zostaną zaznaczone cyjanową obwódką. Od teraz wszystkie ustawienia, które wprowadzisz zarówno w panelu dolnym, jak i w edytorze tekstu dotyczyć będą wszystkich etykiet. Możesz więc zmieniać ich wygląd, położenie (dzięki dopełnieniu elementu), wyrównywanie tekstu i wiele innych. 

 

 

Zmiana wyglądu pól 

Aby nadać odpowiedni styl polom formularza, kliknij dwukrotnie dowolne z tych pól. Wszystkie pola dostaną cyjanową obwódkę. Teraz wszelkie zmiany, jakie wprowadzisz w panelu dolnym oraz w edytorze tekstu, dotyczyć będą wszystkich pól formularza. Możesz więc nadać kolor tła, dopełnienie czy ramkę.

 

 

Zmiana wyglądu guzika wysyłającego formularz

Aby nadać odpowiedni styl guzikowi wysyłającemu formularz, kliknij go dwa razy. Dostanie on cyjanową obwódkę - teraz możesz zmieniać jego tekst, kolor, dopełnienie, ramkę etc.

 

 

Stylowanie tekstu wyświetlanego po wysłaniu formularza

Aby wpisać tekst wyświetlany po wysłaniu formularza, w panelu dolnym w boxie "stany formularza" kliknij "po wysłaniu". Guzik wysyłający zmieni się w tekst widoczny po wysłaniu formularza. Kliknij ten tekst dwukrotnie. Dostanie on cyjanową obwódkę. Teraz możesz ten tekst zmienić i nadać mu odpowiedni styl. W ten sam sposób możesz zmienić tekst wyświetlany przy nieudanym wysyłaniu formularza.

 

 

Przydatne informacje

 

Jeśli twój formularz posiada pole, w które użytkownik wpisuje swój e-mail, to odpowiadając na wiadomość z formularza, automatycznie odbiorcą wiadomości jest adres podany w formularzu. 

 

 

 

FAQ

 

Co to jest placeholder?

Placeholder jest to tekst wyświetlany w polu formularza w sytuacji, gdy pole to nie jest uzupełnione. Wystarczy wpisać jeden znak w polu, aby placeholder zniknął. Gdy wykasujemy cały tekst z pola placeholder ponownie się pojawi.

Formularz

Więcej o:

Narzędzia do tworzenia stron www

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave CMS

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze WebWave CMS - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS
WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zarejestruj