Narzędzia do tworzenia stron internetowych w kreatorze stron www WebWave CMS

Lista artykułów w kreatorze stron www WebWave umożliwia przedstawienie skrótów aktualności w sposób automatyczny. Jest to element o bardzo szerokich możliwościach. Można dzięki niemu stworzyć własnego bloga, zaprezentować aktualności w firmie, a nawet zaprezentować tworzone przez siebie produkty

 

Dodanie listy artykułów na stronę

Ustawienia listy artykułów

Zmiana wyglądu listy artykułów

Zmiana tekstów

 

 

Dodanie listy artykułów na stronę

Listę artykułów można dodać do kreatora stron www WebWave z menu po lewej stronie ekranu. Wystarczy kliknąć ikonę lub przeciągnąć ją na stronę www.

 

Po dodaniu na stronie www nowej listy artykułów zostanie ona wypełniona przykładowymi aktualnościami. Pojawi się więc przykładowa miniatura, tytuł artykułu oraz jej treść. Ta zawartość ma umożliwiać nadanie odpowiedniego wyglądu naszej liście artykułów. Po dodaniu prawdziwych artykułów przykładowe artykuły na liście zostaną zamienione przez istniejące.

 

 

Ustawienia listy artykułów

 

Po zaznaczeniu listy artykułów w panelu dolnym można ustawić następujące opcje:

 

 

Lista artykułów

 

Kategoria - Z jakiej kategorii artykuły mają wyświetlać się na tej liście (można wybrać tylko jedną kategorię).

Sortowanie - W jaki sposób mają być sortowane artykuły. Chronologicznie, odwrotnie chronologicznie, czy alfabetycznie.

Ilość artykułów - Ile aktualności ma się jednorazowo wyświetlać na liście aktualności, oraz ile aktualności ma być w jednym rzędzie. Przykładowo, jeśli ustawimy ilość aktualności na 6, a w oknie "w rzędzie" wpiszemy 3, to lista aktualności będzie miała maksymalnie dwa rzędy po 3 aktualności w każdym rzędzie.

Odstęp pionowy, poziomy - Jaki odstęp w pikselach ma być pomiędzy skrótami poszczególnych aktualności. Można osobno ustawić odstęp pionowy i poziomy.

Skrót artykułu - Czy ma być pokazywany skrót treści aktualności.

Liczba słów - Ile pierwszych słów z treści artykułu ma być pokazywanych w skrócie artykułu.

 

 

Wyświetlane elementy

 

Dodatkowo, po kliknięciu guzika "Wyświetlane elementy" pokazują się dodatkowe ustawienia. Są to:

Miniatura - Czy na liście artykułów ma być wyświetlana miniatura artykułu. Można tutaj również ustawić, w jaki sposób zdjęcie ma być ustawione w ramce - czy ma ono być dopasowane, czy przycięte. Bardzo ważną opcją jest też rozmieszczenie zdjęcia. Można tutaj wybrać gdzie, względem tekstu, ma być ustawiona miniatura artykułu. Domyślnie ustawiona jest po lewej stronie tekstu, można ją jednak przenieść na prawo, nad i pod tekst, a także pomiędzy tytuł a treść artykułu.

Stronicowanie - Stronicowanie pozwala wyświetlić na liście artykułów więcej niż się tam jednorazowo zmieści. Jeżeli np. ustawiliśmy, aby na liście wyświetlanych było 6 artykułów, a napisaliśmy już tych artykułów 15, to dzięki stronicowaniu możemy wyświetlić trzy karty artykułów,  na każdej po maksymalnie 6 wpisów. Jeśli ukryjemy stronicowanie, na liście artykułów widoczne będą jedynie najnowsze artykuły. W tym miejscu możemy też zmienić ikonę strzałki pojawiającą się na liście stronicowania.

Czytaj dalej - Czy na liście artykułów ma pojawiać się guzik "czytaj dalej". Jeśli tego guzika nie ma, to i tak zawsze kliknięcie tytułu artykułu lub miniatury przeniesie nas na stronę www artykułu.

Data - Czy wyświetlać datę stworzenia artykułu.

 

 

Utwórz artykuł

W tym oknie możemy szybko przejść do tworzenia nowego artykułu oraz wyświetlić listę wszystkich wyświetlanych w tej liście artykułów.

 

 

Zmiana wyglądu listy artykułów

 

Zmiana wyglądu listy artykułów w kreatorze storn www WebWave odbywa się tak samo, jak każdego innego elementu. Dodatkowo możemy dwukrotnie kliknąć każdy z elementów artykułu, aby przejść do stylowania tego konkretnego fragmentu. Tak więc, jeśli klikniemy dwukrotnie w nagłówek aktualności, zarówno on, jak i inne nagłówki aktualności w tej liście zostaną oznaczone niebieską ramką. W panelu dolnym będziemy wtedy mogli zmienić właściwości tylko tych nagłówków. Będzie też można edytować styl tekstu nagłówka aktualności.

 

 

Zmiana tekstów

 

Lista aktualności pokazuje skróty istniejących aktualności. Dlatego, jeśli chcemy zmienić konkretny tekst (np. nagłówek któregoś ze wpisów) musimy zrobić to pośrednio. Należy więc przejść do edycji konkretnego artykułu i tam zmienić tytuł albo treść aktualności. Gdy skończysz edycję artykułu, zmiany automatycznie wprowadzone zostaną na liście artykułów.

 

Lista artykułów - newsfeed

Więcej o:

Narzędzia do tworzenia stron www

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave CMS

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze WebWave CMS - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS
WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zarejestruj