Narzędzia do tworzenia stron internetowych w kreatorze stron www WebWave CMS

W kreatorze stron www WebWave element "menu" umożliwia dodanie na stronie internetowej nawigacji, dzięki której można poruszać się po podstronach.

 

Dodanie Menu do strony

Edycja Menu

Ustawienia Menu

Zmiana wyglądu Menu

 

 

Dodanie Menu do strony www

 

W kreatorze storn www Webwave menu można dodać z paska narzędzi po lewej stronie edytora. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk lub przeciągnąć go na stronę.

 

Gdy dodasz nowe menu na stronie www, zawierać ono będzie linki do wszystkich istniejących w Twoim serwisie podstron.

 

 

Edycja Menu

 

Aby edytować menu, otwórz okno "edytuj menu" klikając w ikonę edycji w rogu elementu:

 

Dodanie podstron do Menu

 

Aby dodać podstrony, przeciągnij je z prawego okna, w którym wyświetlane są wszystkie Twoje podstrony do okna środkowego, gdzie wyświetlane są podstrony widoczne w wybranym menu

 

 

 

Dodanie linków do Menu

 

Aby dodać link do Menu skorzystaj z pola "Dodaj link" w prawym dolnym rogu okna edycji Menu. W polu nazwa wpisz nazwę, która będzie wyświetlać się jako nowy element menu. Pole "Link do" pozwala na wybór rodzaju linka jaki chcemy utworzyć:

 

 

Brak - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie nie powoduje żadnej akcji. Jest to szczególnie przydatne gdy tworzymy menu dwupoziomowe i chcemy, aby po najechaniu na element rozwinął się drugi poziom menu.

 

Obiekt na stronie - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie powoduje przejście do konkretnego elementu znajdującego się w witrynie. Np. na dole jednej z podstron, za kilometrami tekstu znajduje się galeria do której chcesz linkować bezpośrednio z głównego menu. Wybierz opcję dodaj link do "obiekt na stronie", wybierz stronę, na której obiekt ten się znajduje a następnie wskaż konkretny obiekt, do którego ma prowadzić link i gotowe. Jeśli nie wiesz jak nazywa się dany obiekt, kliknij go na danej stronie po czym odczytaj jego nazwę w warstwach, będzie podświetlona na zielono.

 

Strona - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranej podstrony w twojej witrynie.

 

Artykuł - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranego artykułu w twojej witrynie.

 

Adres strony - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do dowolnej strony internetowej. Wystarczy podać jej URL w polu Adres strony i wybrać czy ma się otwierać w nowej karcie przeglądarki czy w tej samej.

 

Inne - pozwala na utworzenie niestandardowego elementu menu:

  • telefon - kliknięcie elementu spowoduje uruchomienie programu typu Skype lub możliwość wykonania połączenia przy przeglądaniu strony na smartphonie.
  • e-mail - kliknięcie elementu spowoduje otwarcie się programu pocztowego z wybranym adresem e-mailem w polu odbiorcy.

 

 

Usunięcie podstron z Menu

 

Aby usunąć podstrony z menu, wyciągnij je po prostu ze środkowego okna. Możesz także rozwinąć szczegóły strony i tam kliknąć przycisk "usuń z menu"

 

 

Zmiana kolejności podstron w Menu

 

Aby zmienić kolejność podstron, po prostu złap w środkowym oknie swoją podstronę i przeciągnij ją w to miejsce, w którym chcesz, aby pokazywała się w Twoim menu. 

 

 

Tworzenie Menu dwupoziomowego

 

Aby dodać elementy drugiego poziomu w menu, należy je po prostu odpowiednio posortować na liście elementów w menu i umieścić je "pod" guzikiem pierwszego poziomu.

 

 

Zmiana etykiety na guziku w Menu

 

Aby zmienić etykietę guzika w menu, wejdź do edytora menu i pokaż szczegóły wybranej strony, klikając strzałkę po prawej:

 

 

 

Następnie w oknie "etykieta" wpisz nazwę, którą chcesz zobaczyć na guziku menu i kliknij "zapisz" (na dole okna edycji menu)

 

 

W zakładce informacji o guziku menu możesz też ustawić, czy chcesz, aby po kliknięciu guzika link otwierał się w tej samej karcie, czy w nowej. Widać tu też zawsze oryginalny tytuł strony www, do której prowadzi guzik.

 

 

Ustawienia Menu

 

Po zaznaczeniu menu w panelu dolnym pokaże się box z ustawieniami menu:

 

 

 

Dodawaj strony:

Każda nowa strona dodana do serwisu automatycznie doda się też do tego menu. Jeśli nie chcesz, aby nowe strony były automatycznie dodawane do menu, odznacz tę opcję.

 

 

Odstęp:

Odstęp pomiędzy guzikami w menu liczony w pikselach.

 

 

Orientacja Menu

Czy menu układa się pionowo, czy poziomo.

 

 

Położenie tekstu na guziku

W którym miejscu guzika pokazuje się jego etykieta.

 

 

Zmiana wyglądu Menu

 

 

Zmiana orientacji Menu na pionową / poziomą

 

Aby zmienić orientację menu w kreatorze stron www WebWave, po prostu wybierz ją z panelu dolnego. Kierunek, w którym rozwija się drugi poziom menu wybierany jest automatycznie w zależności od tego, z której strony menu jest miejsce, aby ten drugi poziom menu pokazać.

 

 

Zmiana wyglądu całego Menu

 

Menu jest umieszczone w normalnym elemencie i jego atrybuty można zmieniać dokładnie tak, jak atrybuty zwykłych obiektów. Możesz ustawić tło, dopełnienie, obramowanie itd.

 

 

Zmiana wyglądu guzików w Menu

 

 

W stanie normalnym - Aby zmienić styl pojedynczego guzika w menu kliknij ten guzik dwukrotnie. Zielona ramka wokół całego elementu zniknie, pojawi się za to cyjanową obwódką wokół pojedynczego guzika. W panelu dolnym będziemy teraz edytować pojedynczy guzik, a dodatkowo pokaże się edytor umożliwiający zmianę stylu tekstu w guziku:

 

 

Po najechaniu myszką na guzik - Aby edytować styl guzika po najechaniu na niego myszką, zaznacz do edycji ten guzik i w panelu dolnym zaznacz opcję "po najechaniu":

 

 

Teraz wszystkie dokonywane zmiany w stylu guzika dotyczyć będą jego wyglądu po najechaniu na niego myszką.

 

 

W stanie aktywnym - Stan aktywny menu to wygląd guzika linkującego do strony, która jest obecnie otwarta. Jeżeli więc jesteśmy obecnie na stronie "Oferta", to w menu guzik oferta pokaże się w stanie aktywnym. Aby edytować ten stan, kliknij dwa razy wybrany guzik menu i w boxie "stany menu" wybierz opcję "aktywny"

 

 

Jeden guzik Menu wygląda inaczej niż wszystkie pozostałe

 

Jeżeli chcesz, aby jeden guzik w menu wyglądał inaczej niż wszystkie pozostałe, zaznacz ten guzik, klikając go dwa razy i w panelu dolnym odznacz opcję "używaj stylu domyślnego". 

 

Od teraz wszystkie zmiany wprowadzane w stylu tego guzika będą dotyczyć tylko i wyłącznie jego, nie będą się propagować na inne guziki.

Menu

Więcej o:

Narzędzia do tworzenia stron www

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave CMS

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze WebWave CMS - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS
WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zarejestruj