Pozycjonowanie stron internetowych

Meta tagi to znaczniki opisujące zawartość strony www. Meta tagi są przydatne zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek internetowych. Z punktu widzenia SEO istnieją dwa warte uwagi meta tagi.

 

Tytuł strony

 

Meta tag "tytuł strony" powinien pokrótce opisywać, czego strona internetowa dotyczy, a jego długość nie powinna przekraczać 60 znaków. Jeśli więc prowadzisz w Warszawie szkołę nurkowania, w tytule strony powinieneś wpisać coś w stylu "Szkoła nurkowania Warszawa". Tytuł strony jest nie tylko bardzo ważny pod względem wyszukiwarek, pomaga on też ludziom w zorientowaniu się, co to za strona www. Wyświetlany on jest np. jako nazwa zakładki w przeglądarce internetowej.

 

 

Meta tag tytuł wyświetla się również jako nagłówek w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych takich jak Google:

meta tagi google

Opis strony

 

Meta tag "opis strony" to tekst, który z większymi szczegółami opisuje to, co znajduje się na Twojej stronie www. Pomimo że wyszukiwarki internetowe w bardzo niewielkim stopniu biorą pod uwagę, co znajduje się w tym opisie, warto go ustawić, ponieważ często wyświetlany on jest w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych i pozwala ludziom z nich korzystającym łatwiej ocenić, czy warto wejść na Twoją stronę internetową.

 

Ustawienie meta tagów

 

Aby w kreatorze stron www WebWave ustawić meta tagi, wejdź w ustawienia -> SEO.

 

 

W ustawieniach tych możesz oddzielnie ustawić domyślne meta tagi dla swoich podstron oraz aktualności. Przez domyślne mam na myśli takie, które będą wyświetlane, jeśli tytuł i opis dla konkretnej podstrony nie zostanie ustawiony.

 

Oczywiście lepiej, jeśli każda podstrona i aktualność będzie miała swój własny tytuł i opis. Ustawić je dla każdej strony osobno można w panelu dolnym we właściwościach strony:

 

Meta tagi - tytuł i opis strony www

Więcej o:

Pozycjonowanie strony - SEO

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave CMS

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze WebWave CMS - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS
WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zarejestruj