Podstawy kreatora stron internetowych WebWave

Stopka

Stopka występuje praktycznie na wszystkich stronach www. Umieszczamy w niej z reguły takie informacje jak dane kontaktowe, informacja o twórcy i właścicielu strony, a często również dodatkowe menu. Najczęściej stopka jest identyczna na wszystkich podstronach. To, co wyróżnia stopkę, to fakt, że na każdej z podstron może ona być wyświetlana w innym miejscu, w zależności od ilości treści na podstronach.

 

Co to jest stopka?

Dodawanie elementów do stopki

Właściwości stopki

 

 

Co to jest stopka?

 

W kreatorze stron www WebWave stopka to z założenia szablon. Elementy znajdujące się w stopce wyświetlane są na wszystkich podstronach. Jednak stopka od szablonu różni się tym, że elementy szablonu wyświetlane są na wszystkich podstronach w tym samym miejscu. Tymczasem elementy stopki będą wyświetlane zawsze bezpośrenio pod elementami znajdującymi się na danej podstronie, niezależnie od ich położenia. Oznacza to, że stopka, na różnych podstronach będzie wyświetlana w innym miejscu, w zależności od ilości treści.

 

 

Dodawanie elementów do stopki

 

Aby dodać elementy do stopki, należy na liście warstw wciągnąć je do grupy "Stopka":

 

Można też wybrać w kreatorze stron www WebWave element, który chcesz dodać do stopki i wybrać z panelu dolnego opcję dodaj do stopki.

 

Po dodaniu elementu do stopki zostanie on automatycznie przeniesiony pod wszystkie inne elementy znajdujące się na danej podstronie.

 

 

Właściwości stopki

 

Na liście warstw zaznacz stopkę:

 

 

W panelu dolnym pokażą się właściwości stopki. Ustawić tutaj możesz:

 

Minimalny odstęp stopki od góry - ustawiona tutaj wartość oznacza, jak wysoko na stronie www podniesie się stopka w sytuacji, gdy nie ma elementów, które mogłyby ją odepchnąć. Jeśli więc chcemy, aby stopka strony była odpowiednio daleko od góry strony nawet, mimo że na stronie www nie ma żadnej treści, tutaj wpiszmy oczekiwaną wartość.

 

Odstęp stopki od elementów - Umożliwia ustawienie przerwy pomiędzy najniższym elementem z treści strony a stopką. Dzięki temu stopka nie będzie nam się "przyklejać" do elementów na stronie www. 

 

Więcej o:

Podstawy WebWave CMS

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave CMS

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze WebWave CMS - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS
WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zarejestruj