Podstawy kreatora stron internetowych WebWave

Szablony podstron

Dzięki szablonom w kreatorze stron www WebWave CMS możesz na wielu podstronach wyświetlać te same elementy. Ułatwia to zarządzanie stroną internetową i wprowadzanie na niej zmian. Jeśli np. chcesz zmienić numer telefonu, który jest umieszczony w nagłówku Twojej strony www i widnieje na wszystkich podstronach, nie musisz otwierać wszystkich podstron i na każdej zmieniać tego numeru oddzielnie. Wystarczy, że zmienisz go w odpowiednim szablonie, a zmiany automatycznie będą widoczne na wszystkich podstronach.

 

Jak korzystać z szablonów?

Dodawanie elementów do szablonu

Edycja szablonu?

Pozycja szablonu na liście warstw

Ukrycie elementów szablonu

 

 

Jak korzystać z szablonów?

 

Szablon strony www są to pewne ramy, na których opierają się wszystkie podstrony. W szablonie warto więc umieścić te elementy, które wyświetlane są na wszystkich, albo prawie wszystkich podstronach danej strony www. Z reguły będzie to więc logo firmy czy menu strony.

 

Dodawanie elementów do szablonu

 

Co zrobić, kiedy utworzyłeś już swój wymarzony nagłówek strony i chcesz, żeby automatycznie był wyświetlany na każdej podstronie? Jest to bardzo proste. Zaznacz w kreatorze stron www WebWave jeden lub kilka elementów, które chcesz dodać do szablonu. Elementy możesz też wybrać z listy warstw.  W panelu dolnym kliknij przycisk "Dodaj do szablonu" i gotowe.

 

szablon

Do szablonu możesz dodać także całą grupę elementów na raz. Więcej o grupach przeczytasz tutaj.

 

 

Edycja szablonu

 

Edycja elementów należących do szablonu możliwa jest na dwa sposoby. Po pierwsze elementy szablonu można edytować pośrednio, na konkretnych podstronach. W tym celu kliknij dwa razy w element należący do szablonu. Jego blokada zostanie zdjęta i będziesz mógł go edytować. Możesz też kliknąć raz w element, a następnie w panelu dolnym kliknij guzik "edytuj element szablonu":

 

Szablon można też edytować bezpośrednio. W tym celu wybierz z listy podstron swój szablon:

 

szablon

 

Pamiętaj, że wszystkie zmiany wprowadzone w szablonie, w ten czy inny sposób, będą widoczne na wszystkich podstronach korzystających z tego szablonu.

 

 

Pozycja szablonu na liście warstw

 

Na liście warstw każdej podstrony jest grupa "Szablon", w której znajdują się wszystkie elementy należące do szablonu. Grupa ta jest niepodzielna. Oznacza to, że elementów należących do strony nie można przemieszać z elementami należącymi do szablonu. Grupę szablonu możesz jednak umieścić w dowolnym miejscu na liście warstw, pomiędzy innymi elementami należącymi do podstrony. Dzięki temu elementy podstrony mogą się wyświetlać nad elementami szablonu lub pod nimi.

 

 

Ukrycie elementów szablonu

 

Może się okazać, że nie chcesz wyświetlać wszystkich elementów swojego szablonu na niektórych podstronach. Nic prostszego. Można to zrobić na dwa sposoby.

 

1. Otwórz daną podstronę i na liście warstw ukryj wybrany element ikoną "oka z ekranem". Element zniknie z tej podstrony dla danego widoku, a na wszystkich innych dalej będzie widoczny.

 

warstwa

2. Zaznacz element szablonu na stronie w edytorze. Kliknij ponownie, aby móc go edytować. Wciśnij na klawiaturze klawisz Delete (del), element zniknie/ukryje się.

 

Aby przywrócić widoczność elementu, na liście warstw kliknij pole, gdzie powinna być ikona oka przy pozycji odpowiadającej danemu elementowi.

 

Więcej o:

Podstawy WebWave CMS

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave CMS

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze WebWave CMS - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS
WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zarejestruj