Podstawy kreatora stron internetowych WebWave

Szerokość strony www

Tworząc stronę www, należy pamiętać o tym, że różne monitory mają różne wymiary i różne rozdzielczości. Oznacza to, że Twoja strona www nie zawsze będzie wyglądać tak, jak Ty widzisz ją na swoim komputerze. Na szczęście kreator stron www WebWave CMS udostępnia wiele narzędzi, które pomogą Ci tworzyć stronę w odpowiedni sposób.

 

Spis treści

Szerokość strony

Dopasowanie elementów do szerokości strony

 

 

Szerokość strony www

 

Tworząc nową stronę www, możesz ustawić jej szerokość w pikselach:

 

 

W kreatorze stron www szerokość ta oznaczona jest przez dwie zielone prowadnice:

 

 

Zielone prowadnice, w odróżnieniu od prowadnic niebieskich, nie przyciągają elementów. Nie można ich też przesunąć. Mają one na celu tylko i wyłącznie pokazanie granic Twojej strony internetowej. 

 

W sytuacji, gdy użytkownik będzie oglądał stworzoną przez Ciebie stronę www na ekranie mniejszym, niż szerokość Twojej strony w kreatorze stron www WebWave jego przeglądarce pojawi się suwak, umożliwiający przesunięcie ekranu w poziomie:

 

 

Oznacza to, że elementy umieszczone poza obszarem strony www oznaczonym prowadnicami mogą być niewidoczne przy mniejszych rozdzielczościach ekranu.

 

 

Dopasowanie elementów do szerokości strony www

 

Jeśli chcesz, aby elementy na Twojej stronie były szersze, niż szerokość strony www wykorzystaj opcję szerokość 100% - można ją ustawić we właściwościach elementu:

 

 

Elementy o szerokości 100% dopasowują swoją szerokość do szerokości ekranu, tak więc zawsze będą tak szerokie, jak szeroki jest ekran. Jest to szczególnie przydatne przy ustawianiu stopki strony www o innym kolorze, niż treść strony, zdjęcia, które ma zakrywać wybrany obszar, czy slidera robiącego za nagłówek strony. Np. slider o szerokości 100%, niezależnie od szerokości ekranu, zawsze wygląda tak:

 

 

Więcej o:

Podstawy WebWave CMS

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave CMS

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze WebWave CMS - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS
WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zarejestruj