Podstawy kreatora stron internetowych WebWave

Warstwy

Aby zrozumieć, jak w kreatorze stron www WebWave działają warstwy, wyobraźmy sobie kanapkę z szynką i serem. Jeśli ser położymy na szynce, to przez dziury w serze widać szynkę. Jeśli położymy je odwrotnie, sera nie zobaczymy w ogóle. Tak samo jest z warstwami. Im wyżej na liście znajduje się dana warstwa, tym więcej elementów przysłoni element przypisany tej warstwie.

 

Warstwa a element

Zmiana nazwy warstwy

Zmiana kolejności warstw

Ukrycie warstwy

Zablokowanie warstwy

Zaznaczanie wielu warstw

 

 

Warstwa a element

 

Gdy dodajesz nowy element, tworzona jest też automatycznie dla niego warstwa, z którą jest nierozerwalnie złączony. Zaznaczenie elementu powoduje zaznaczenie warstwy i odwrotnie. Tak samo usunięcie jednego automatycznie usuwa i drugie. 

 

 

Zmiana nazwy warstwy

 

Domyślne nazwy warstw mogą być mylące. Dlatego możesz dowolnie zmieniać nazwy warstw, żeby było łatwiej Ci się w nich orientować. Aby to zrobić ,w kreatorze stron www WebWave kliknij dwukrotnie na nazwę warstwy w menu warstw i wpisz odpowiednią nazwę. Po wpisaniu wciśnij Enter, aby zatwierdzić zmianę.

 

Dobrym pomysłem jest nadawanie nazw odpowiadających zawartości elementu np. "treść oferty", "zdjęcie śmiesznego kotka", czy "menu główne". Ułatwia to orientację w liście warstw.

 

 

Zmiana kolejności warstw

 

Aby zmienić kolejność warstw, wystarczy złapać warstwę i przeciągnąć ją w odpowiednie miejsce. Jak w kanapce warstwy znajdujące się wyżej na liście przesłaniają warstwy pod nimi:

 

 

 

Ukrycie warstwy

 

Aby ukryć warstwę, a tym samym też ukryć element, kliknij symbol oka. Oko zniknie tak samo, jak zniknie ze strony element, który leży na tej warstwie. Ponowne kliknięcie symbolu oka spowoduje pokazanie elementu:

 

 

 

Zablokowanie warstwy

 

Jeśli chcesz się zabezpieczyć przed przypadkowym przesunięciem jakiegoś elementu albo zmodyfikowaniem go w jakikolwiek sposób, zablokuj go klikając w puste pole między ikoną oka, a nazwą warstwy. Po kliknięciu, w polu pojawi się ikona kłódki. Oznacza to, że element został zablokowany i nie będziesz go mógł modyfikować. Aby odblokować element, wystarczy kliknąć ikonę kłódki:

 

 

 

Zaznaczanie wielu warstw

Aby zaznaczyć wiele warstw, wciśnij klawisz Ctrl i zaznacz wybrane warstwy. Aby zaznaczyć wszystkie warstwy w wybranym przedziale, zaznacz jedną warstwę, następnie wciśnij Shift i zaznacz drugą. Wszystkie warstwy pomiędzy tymi dwoma (włącznie) zostaną zaznaczone.

 

 

Więcej o:

Podstawy WebWave CMS

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave CMS

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze WebWave CMS - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS
WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zarejestruj