Podstawy kreatora stron internetowych WebWave

Zmiana stylów tekstu

 kreatorze stron www WebWave można ustawić domyślne wartości dla wszystkich podstawowych stylów tekstu. Co więcej, można również dodawać swoje własne style. Jak to zrobić? Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zakładki znajdującej się po prawej stronie "style tekstu". Po najechaniu myszką zakładka się rozwija:

 

 

Domyślnie dostępne są następujące style tekstu:

 

Normalny - Zwykły tekst

Nagłówek 1, Nagłówek 2, Nagłówek 3, Nagłówek 4 - Nagłówki w treści strony h1, h2, h3, h4. Więcej o nagłówkach przeczytasz tutaj

Link - Domyślny wygląd lików na stronie

Link hover - Domyślny wygląd linków po najechaniu na nie myszką

 

Zmiana stylu tekstu

 

Każdy ze stylów można dowolnie modyfikować. Dzięki temu nie będziesz musiał np. każdemu kolejnemu linkowi dodawanemu na stronie www zmieniać koloru. Wystarczy, że ustawisz domyślny kolor linków i gotowe. Aby modyfikować wybrany styl tekstu, kliknij go w zakładce "Style tekstu". Otwarte zostanie nowe okno edycji stylów tekstu. Prowadź tam swoje zmiany i w panelu dolnym kliknij "Zaktualizuj". Gotowe.

 

Co więcej, jeśli kiedyś stwierdzisz, że chciałbyś jednak zmienić np. kolor domyślnego tekstu na swojej stronie www, dzięki stylom tekstu nie będziesz musiał przeklikiwać się przez wszystkie podstrony i zmieniać go w kilkudziesięciu miejscach. Wystarczy, że wejdziesz do edycji stylu tekstu normalnego i zmienisz kolor. Zmiany automatycznie zostaną wprowadzone wszędzie tam, gdzie styl normalny jest używany.

 

Dodanie nowego stylu tekstu

 

Aby dodać nowy styl tekstu w kreatorze stron www WebWave w menu "Style tekstu" po prawej stronie kliknij guzik "Dodaj styl tekstu":

 

 

Gdy podasz nazwę nowego stylu, przejdziesz do nowego okna, w którym będziesz mógł zdefiniować wygląd tego stylu. Gdy skończysz, zapisz zmiany guzikiem w panelu dolnym.

Od teraz swój nowy styl będziesz mógł wykorzystywać podczas edycji tekstu:

 

Co ważne, wszystkie dodatkowe style tekstu również możesz edytować już po ich utworzeniu. Zmiana takiego stylu automatycznie spowoduje zmianę wszystkich tekstów na stronie www, które z tego stylu korzystają. Dzięki temu nie będziesz musiał przeklikiwać i zmieniać wszystkich nagłówków u siebie na stronie, gdy uznasz, że wielkość nagłówków jest jednak niewystarczająca.

 

Więcej o:

Podstawy WebWave CMS

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave CMS

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze WebWave CMS - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS
WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zarejestruj